Free Tibet
DobryDalekohled
TCK Veselý - Evropa po celý rok - Specialista na Rumunsko

Rumunsko

Rozmanitost rumunské přírody je neskutečná. Láká nás především čistá příroda, která není zasažena civilizací. Po pár stech metrech za vesnicemi začíná příroda odkrývat svou prapůvodní tvář. Hluboké lesy střídají náhorní louky s pasoucími se stády krav nebo ovcí. Při návštěvě Rumunska si člověk uvědomí specifičnost a náročnost zdejšího života. Od vápencových náhorních plošin se strmými srázy a krasovými jevy přes vulkanická pohoří s jezírky až po líně meandrující tok Dunaje. Okouzlení z delty Dunaje na vás jistě zapůsobí stejně jako na nás.


Zobrazit vše | Stránky : 1 2

Delta Dunaje - tentokrát bez pádlování v malé skupině lůžkovým vlakem a parníkem
15. 5.–27. 5. 2018
Rumunsko | Voda

TOP lokality v nejlepším termínu na pozorování přírody. Jeden z posledních přírodních rájů Evropy, o který stále vzrůstá zájem. Naše CK využívá znalostí a dlouholetých zkušeností z minulých cest a expedic do této oblasti a jako jedna z mála získala povolení pro vstup do delty v termínu všeobecného zákazu vstupu z důvodu ochrany přírody, který je samozřejmě nejatraktivnější pro pozorování ptáků a vyžaduje důvěru a spolupráci se správou NP. Program je určen zájemcům o biologii, fotografování, studijní cesty, školní exkurze apod. Přísný zákaz volného táboření, který správa parku důsledně vyžaduje, letos ukončil naše 35 leté tradiční vodácké putování deltou. Toto je nyní jediný schůdný způsob, který dnes mohu zájemcům o tuto unikátní oblast nabídnout. Dunajská delta se z různých příčin velice mění, zajímavá divočina i folklór minulých let nenávratně mizí pod tlakem komerčních zájmů a postupující "civilizace". Ještě máte šanci. vice...
Cena : 14800,-CZK


Rumunsko - vodácký zájezd
19. 5.–27. 5. 2018
Rumunsko | Cyklo | Turistika | Voda

Zájezd s dlouholetou tradicí na jarní vody řek Mures a Aries, vhodný pro začínající i pokročilejší vodáky, ale i školní kolektivy apod. Obtížnost řek WWW I-II + a program splutí výhradně na nafukovacích člunech Pálava je na místě upravován podle stavu vody a doplněn atraktivními pěšími výlety v pohoří Muntele Mare – Apuseni. Veškerý vodácký materiál si lze včas objednat a zapůjčit za výhodných podmínek v půjčovně CK. Zájezd lze využít pouze jako dopravu do Rumunska pro vlastní turistický nebo cykloprogram.
vice...
Cena : 6400,-CZK


Rumunsko – Apuseni, tradiční táboření v horách
5. 7. – 15. 7. 2018
Rumunsko | Turistika

PTradiční zájezd pro vyznavače pobytu v horách na jednom místě, tábořišti s možností individuálních výletů do okolí "bez báglů". Ideální pro rodiny s dětmi, školy apod. Táboří se u potoka pod vlastními stany s možností vaření na ohni. Po celou dobu pobytu je přítomen průvodce se znalostí rumunštiny, místního prostředí a okolní krajiny. Možnost doplňování potravin, drogerie a občerstvení (1km). V těsném okolí je přírodní rezervace Scarita a krásný historický monastýr Belioara. V rámci tohoto zájezdu lze zvolit i individuální program – přechod hor apod.. 1. dítě do 10 let zdarma.
vice...
Cena : 6000,-CZK


Rumunsko - školní bioexkurze
2. 6. - 10. 6. 2018
Rumunsko | Turistika

Zájezd č. 0618
Bližší informace žádejte v TCK
tel: +420 602 504 705
e-mail: tck.vesely@gmail.com
Cena : 5500,-CZK


Rumunsko - školní bioexkurze
25. 6. - 1. 7. 2018
Rumunsko | Turistika

Zájezd č. 0718
Bližší informace žádejte v TCK
tel: +420 602 504 705
e-mail: tck.vesely@gmail.com
Cena : 5300,-CZK


Rumunsko – Vladeasa – Padiš
30. 6. - 9. 7. 2018
Rumunsko | Turistika

Vladeasa, opuštěné pohoří lesů a pastvin se stády ovcí a polodivokých koní. Turistické putování po krasových částech Apusen do top lokalit krasové planiny Padis. Nejznámější jeskyně, propasti, závrty a propadání. Vhodné též jako naučná školní exkurze. vice...
Cena : 5700,-CZK


Zobrazit vše | Stránky : 1 2


© TCK Veselý