Free Tibet
DobryDalekohled
TCK Veselý - Evropa po celý rok - Specialista na Rumunsko

Turistika

Zobrazit vše | Stránky : 1 2

Severní Finsko – NP Lemmenjoki
22.7. – 9.8. 2020
Finsko | Turistika

Zájezd patří již tradičně mezi naše nejúspěšnější a je určen především turistům, rybářům a milovníkům přírody bez ohledu na věk.Těžištěm zájezdu je týdenní pobyt s individuálním programem v krásném NP Lemmenjoki, který se rozkládá kolem stejnojmenné jezernaté řeky na norsko-finském pomezí a je největším a nejsevernějším parkem Evropy. Pro podmínky zájezdu a pobyt v NP je nutné vlastní vybavení pro běžnou turistiku ve volné přírodě. Na všech upravených tábořištích lze rozdělávat oheň. Podmínky rybolovu se řídí finskými zákony, sběr hub a lesních plodin bez omezení. Zájezd je vysloveně vhodný a doporučený všem vyznavačům volného trempování v nenarušené, liduprázdné a romantické krajině za Polárním kruhem.
vice...
Cena : 14980,-CZK


Řecko - Tradiční akce „salt water“ – obeplutí poloostrova Pilion
25.9. - 11.10. 2020
Řecko | Cyklo | Turistika | Voda

Výběrová akce pro pokročilé „Robinsony“ kolem atraktivního pobřeží poloostrova Pilion. Vodácký program podél pobřeží tvořeného divokými skalami a mořskými jeskyněmi, které jsou přístupné jen z moře. Čisté liduprázdné písečné pláže, prastaré monastýry a rybářské vesničky, domorodé přístavy. Volné táboření, koupání v čistém moři, potápění kolem útesů bohatých na mořskou faunu a flóru, rybolov na několik způsobů, chobotnice, mušle, krabi. Celý program lze absolvovat dvěma způsoby: klasické putování po moři ve člunech (Pálavách), nebo v malé skupině na vlastních kolech bez průvodce.
<vice...
Cena : 8600,-CZK


Rumunsko - vodácký zájezd
29. 5. – 7. 6. 2020
Rumunsko | Cyklo | Turistika | Voda

Zájezd s dlouholetou tradicí na jarní vody řek Mures a Aries, vhodný pro začínající i pokročilejší vodáky, ale i školní kolektivy apod. Obtížnost řek WWW I-II + a program splutí výhradně na nafukovacích člunech Pálava je na místě upravován podle stavu vody a doplněn atraktivními pěšími výlety v pohoří Muntele Mare – Apuseni. Veškerý vodácký materiál si lze včas objednat a zapůjčit za výhodných podmínek v půjčovně CK. Zájezd lze využít pouze jako dopravu do Rumunska pro vlastní turistický nebo cykloprogram.
vice...
Cena : 7800,-CZK


Rumunsko – Apuseni, tradiční táboření v horách
2. 7. – 12. 7. 2020
Rumunsko | Turistika

Tradiční zájezd pro vyznavače pobytu v horách na jednom místě, tábořišti s možností individuálních výletů do okolí "bez báglů". Ideální pro rodiny s dětmi, školy apod. Táboří se u potoka pod vlastními stany s možností vaření na ohni. Po celou dobu pobytu je přítomen průvodce se znalostí rumunštiny, místního prostředí a okolní krajiny. Možnost doplňování potravin, drogerie a občerstvení (1km). V těsném okolí je přírodní rezervace Scarita a krásný historický monastýr Belioara. V rámci tohoto zájezdu lze zvolit i individuální program – přechod hor apod.. . Děti do 6 let zdarma.
vice...
Cena : 7000,-CZK


Rumunsko – školní bioexkurze
30. 5. - 7. 6. 2020
Rumunsko | Turistika

Ekotábor u říčky zaměřený na aktivní, naučný pobyt v krásné přírodě, botanický průzkum, odborné vedení, fotografování apod.
vice...
Cena : 7200,-CZK

Delta Dunaje - tentokrát bez pádlování v malé skupině lůžkovým vlakem a parníkem
16. 6.–28. 6. 2020
Rumunsko | Turistika | Voda

Jeden z posledních přírodních rájů Evropy, o který stále vzrůstá zájem. Naše CK využívá znalostí a dlouholetých zkušeností z minulých cest a expedic do této oblasti a jako jedna z mála získala povolení pro vstup do delty v termínu všeobecného zákazu vstupu z důvodu ochrany přírody, který je samozřejmě nejatraktivnější pro pozorování ptáků a vyžaduje důvěru a spolupráci se správou NP. Program je určen zájemcům o biologii, fotografování, studijní cesty, školní exkurze apod. Přísný zákaz volného táboření, který správa parku důsledně vyžaduje, letos ukončil naše 35 leté tradiční vodácké putování deltou. Toto je nyní jediný schůdný způsob, který dnes mohu zájemcům o tuto unikátní oblast nabídnout. Dunajská delta se z různých příčin velice mění, zajímavá divočina i folklór minulých let nenávratně mizí pod tlakem komerčních zájmů a postupující „civilizace“. Ještě máte šanci. vice...
Cena : 17000,-CZK


Rumunsko – Bihor, Trascaul
19. 6. - 28. 6. 2020
Rumunsko | Turistika

Desetidenní přechod hlavního hřebene pohoří Bihor s výstupem na nejvyšší horu (Cucurbata-Mare, cca 1850 m). Průchod známou Remetsku soutěskou. Na trase se střídá celá řada stanovišť, které nabízí to nejlepší z dané oblasti - pohoří Apuseni.
vice...
Cena : 7200,-CZK


Bulharsko – Pirin
14. 8. - 23. 8. 2020
Evropa | Turistika

Vysokohorský přechod nejkrásnějších partií pohoří Pirin. Vystoupíme též na nejvyšší vrchol Vichren (cca 2920 m). Podnikneme nadoblačné toulky po hřebenech skalnatých hor nad hranicí kosodřeviny. Krásné alpinské louky, horská plesa a divoké potoky překvapí svou opuštěností a krásou.
vice...
Cena : 8900,-CZK


Zobrazit vše | Stránky : 1 2


© TCK Veselý