Free Tibet
DobryDalekohled
TCK Veselý - Evropa po celý rok - Specialista na Rumunsko

Voda

Tradiční akce „salt water“
14.9. - 30.9. 2018
Řecko | Turistika | Voda

Letos pouze výběrová expediční akce kolem souostroví Sporades, pouze 12 osob.
V rámci hledání a zkoumání nových tras pro plavby TCK kolem Řecka věnujeme letošní září expediční výpravě s omezeným počtem účastníků, vybraných na základě zkušeností z minulých let - společných akcí "salt water". Výsledkem by měl být nový program pro sezonu 2019 a další.
Cena : 8000,-CZK


Delta Dunaje - tentokrát bez pádlování v malé skupině lůžkovým vlakem a parníkem
15. 5.–27. 8. 2018
Rumunsko | Voda

TOP lokality v nejlepším termínu na pozorování přírody. Jeden z posledních přírodních rájů Evropy, o který stále vzrůstá zájem. Naše CK využívá znalostí a dlouholetých zkušeností z minulých cest a expedic do této oblasti a jako jedna z mála získala povolení pro vstup do delty v termínu všeobecného zákazu vstupu z důvodu ochrany přírody, který je samozřejmě nejatraktivnější pro pozorování ptáků a vyžaduje důvěru a spolupráci se správou NP. Program je určen zájemcům o biologii, fotografování, studijní cesty, školní exkurze apod. Přísný zákaz volného táboření, který správa parku důsledně vyžaduje, letos ukončil naše 35 leté tradiční vodácké putování deltou. Toto je nyní jediný schůdný způsob, který dnes mohu zájemcům o tuto unikátní oblast nabídnout. Dunajská delta se z různých příčin velice mění, zajímavá divočina i folklór minulých let nenávratně mizí pod tlakem komerčních zájmů a postupující "civilizace". Ještě máte šanci. vice...
Cena : 14800,-CZK


Rumunsko - vodácký zájezd
19. 5.–27. 5. 2018
Rumunsko | Cyklo | Turistika | Voda

Zájezd s dlouholetou tradicí na jarní vody řek Mures a Aries, vhodný pro začínající i pokročilejší vodáky, ale i školní kolektivy apod. Obtížnost řek WWW I-II + a program splutí výhradně na nafukovacích člunech Pálava je na místě upravován podle stavu vody a doplněn atraktivními pěšími výlety v pohoří Muntele Mare – Apuseni. Veškerý vodácký materiál si lze včas objednat a zapůjčit za výhodných podmínek v půjčovně CK. Zájezd lze využít pouze jako dopravu do Rumunska pro vlastní turistický nebo cykloprogram.
vice...
Cena : 6400,-CZK


Litva – vodácké putování
17.8. – 26.8. 2018
Litva | Voda

Nenáročný vodácký zájezd do okolí Vilniusu, vhodný pro milovníky klidné čisté vody, koupání, rybaření a táboření ve volné přírodě. Čekají nás tři zajímavé národní parky s nenarušenou přírodou, čistá řeka Žeimena a její přítoky, řeka Lakaja – „Královna lesních řek“ návštěva hradu Trakai, malebné vesničky, kde se zastavil čas. Vhodné pro každou věkovou kategorii, školy, rodiny s dětmi apod.
vice...
Cena : 7500,-CZK© TCK Veselý