Free Tibet
DobryDalekohled
TCK Veselý - Evropa po celý rok - Specialista na Rumunsko

Rumunsko Muntele Mare -Ekotábor
Rumunsko | Turistika

Termín : 30.5.–7.6.2020CENA: 7.200,- KČ
Zájezd č. 0620

Zájezd je určen všem příznivcům táboření ve volné přírodě bez ohledu na stáří. Program vychází vstříc školám a vyznavačům stanování v horách bez nároků na fyzickou náročnost. Místo pro táboření je prověřeno letitou tradicí a nabízí dobré podmínky pro klidný odpočinek na břehu potoka v klínu lesů a horských luk. Zvláštní popularitu si získaly mimořádné podmínky pro přírodovědná pozorování, houbaření a fotografování. Celá oblast je pozoruhodná i z hlediska etnografického. Každé údolí jako „ z pohádky do pohádky“ !!! Táboří se pod vlastními stany u potoka s možností vaření na ohni. Po celou dobu pobytu je přítomen průvodce se znalostí místního prostředí. V případě výletů do atraktivního okolí Muntele Mare 1850m, floristická rezervace Scarita nebo Lunca Mare apod. je tábořiště hlídané. V okolí je možné dokoupení některých druhů potravin (mléko, tvaroh, chleba, olej, vejce,slanina apod.) od vesničanů, v blízkosti je také malý obchod + dvě hospůdky, s možnosti dokoupení základních druhů potravin, nápojů a drogerie.
Smyslem je dosáhnout co nejrychleji tábořiště v Apusenách a na něm strávit zajímavý pobyt s co nejpestřejším praktickým programem vhodným pro každou věkovou kategorii,rodiny s dětmi apod.

Materiální vybavení účastníků : běžná výstroj a výzbroj pro letní turistiku,vaření a táboření v přírodě
Odjezd : ve 22,00 z Brna od OD Vaňkovka,ul.Úzká – nebude li dohodou s TCK stanoveno jinak
Doprava : autobusem s občerstvením a úpravou pro dopravu zavazadel
Počet účastníků : omezen na max. 30 klientů + 2 průvodce TCK
Cena zahrnuje : veškerou dopravu včetně poplatků, dva řidiče,, vstupní poplatky do Rumunska,poplatek obci za táboření, pojištění dle zákona 159/99 Sb., služby průvodce se znalostí jazyka a prostředí, DPH, malý dárek CK
Cena nezahrnuje : stravování a pojištění léčebných výloh

Program zájezdu :
1.den(sobota) - odjezd dle dohody z Brna,ul.Úzká od Vaňkovky ve 21.00 hod.
2.den - Spuzeni-Chielle Turzii ,přejezd na tábořiště v pohoří Muntele Mare, tábor
3.-6.den -Atraktivní okolí tábořiště nabízí bohatý přírodovědný program dle vlastního výběru. skalnaté kaňony,známé přírodní rezervace,pam.dřevěný monastýr,etno-vesničky, zajímavé geologické lokality,degustace místních specialit – nákupem od horalů s možností vaření a pečení na ohni ( skopové maso,brinza,klobásy,mititei apod..)
7.den – odpolední odjezd – zast. na slavné soutěsce Chille Turzii, nákupy v Oradei a odjezdráno odjezd do přírodní rez.Vidra, zast. v městě Cimpeni horské sedl. Arieseni,táb.
8.den – návštěva slavné Medvědí jeskyně, termální lázně Felix, poslední nákup v OD a odjezd.
9.den – příjezd do Brna v ranních hodinách dle dohody a dopravní situace cca v 6,00 hod.

Přihlášky, další informace -
Pavel Veselý - TCK Brno
tel: 602 504 705
email : tck.vesely@gmail.com
© TCK Veselý